Oddychaj czystym powietrzem...

Otrzymaj dotację do 90% z programem Czyste Powietrze

Ruszył rządowy program czyste powietrze 2018. Rozpoczął się nabór. Nasze wsparcie pomoże Ci skutecznie i najbardziej optymalnie skorzystać z programu „czyste powietrze”. Nie czekaj! Skorzystaj z dofinansowania! Zaoszczędź nawet do 47 tysięcy złotych. Zamień nieefektywne źródła ciepła na nowoczesne rozwiązania, które zapewnią Tobie i Twoim najbliższym komfort i oddech czystym powietrzem
Audyt energetyczny

Dofinansowanie

Obecnie dostępnych jest wiele form dofinansowania w zakresie termomodernizacji. Dofinansowania mają charakter zarówno bezzwrotnej dotacji jak i ulg podatkowych czy pożyczek oprocentowanych na korzystnych warunkach.
Ze względu na beneficjentów dofinansowania można podzielić na dwie grupy: osoby fizyczne oraz przedsiębiorstwa (małe, średnie, duże) w tym jednostki samorządów terytorialnych.
Osoby fizyczne:
Temat zanieczyszczenia powietrza oraz szeroko rozumianej efektywności energetycznej w Polsce stał się poważnym problemem. Szacuje się, że obecnie jeszcze około 3,5 miliona pieców węglowych funkcjonuje w trakcie sezonu zimowego. Jednocześnie średni wiek kotła węglowego przekracza 13 lat.
Programem dla osób fizycznych zorientowanym na wymianę przestarzałych źródeł ciepła przy jednoczesnej termomodernizacji, jest rządowy program priorytetowy „Czyste Powietrze”.

Przedsiębiorstwa (małe, średnie, duże) w tym Jednostki Samorządu Terytorialnego
Efektywność energetyczna polskich przedsiębiorstw nadal pozostawia wiele do życzenia na skutek niewielkiego udziału odnawialnych źródeł energii elektrycznej, wysokich rachunków za prąd oraz przestarzałych i mało wydajnych instalacji źródeł ciepła.
Obecnie istnieje wiele możliwości ubiegania się o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła oraz gruntownej termomodernizacji (w tym instalacji odnawialnych źródeł energii elektrycznej):
• Regionalne Programy Operacyjne (RPO)
• Białe certyfikaty
• Premie termomodernizacyjne
• Inne programy
Nasz zespół ekspertów doradzi w jaki sposób efektywnie skorzystać z bieżących form dofinansowania. Wskażemy niezbędne formalności związane z procedurą zrealizowania dofinansowania w celu otrzymania maksymalnej kwoty dotacji.