Oddychaj czystym powietrzem...

Otrzymaj dotację do 90% z programem Czyste Powietrze

Ruszył rządowy program czyste powietrze 2018. Rozpoczął się nabór. Nasze wsparcie pomoże Ci skutecznie i najbardziej optymalnie skorzystać z programu „czyste powietrze”. Nie czekaj! Skorzystaj z dofinansowania! Zaoszczędź nawet do 47 tysięcy złotych. Zamień nieefektywne źródła ciepła na nowoczesne rozwiązania, które zapewnią Tobie i Twoim najbliższym komfort i oddech czystym powietrzem
Audyt energetyczny

Świadectwa charakterystyki energetycznej

Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku to dokument określający wartość rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP i energię końcową EK. Wyliczenia podane są w kWh/m²/rok. Energia pierwotna uwzględnia straty powstające na etapie jej produkcji i przesyłaniu
Ustawa z dnia 8 września 2014 roku o charakterystyce energetycznej budynków określa obowiązek oraz zasady sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Zgodnie z Ustawą właściciel lub zarządca budynku (lub części budynku), zapewnia sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej w przypadku jego zbycia na podstawie umowy sprzedaży lub jego wynajmu.

Sporządzając świadectwo charakterystyki energetycznej, uwzględnia się parametry techniczne konstrukcji i instalacji budynku jak również parametry techniczne źródła ciepła zasilającego budynek lub jego część.
Osoba uprawniona do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej przekazuje osobie lub podmiotowi, który zlecił jego wykonanie, świadectwo charakterystyki energetyczne w wersji papierowej, opatrzone numerem nadanym w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków oraz podpisem osoby uprawnionej.
Świadectwo charakterystyki energetycznej jest ważne przez okres 10 lat od dnia jego sporządzenia.