energia grupa zakupowa

Grupa zakupowa energii elektrycznej

By Cost Care, 2015-09-28

Coraz bardziej popularnym sposobem obniżenia ceny energii w firmie jest udział przedsiębiorstwa w Grupie zakupowej, której celem jest dokonanie wspólnego zamówienia energii czynnej. Dzisiaj w przerwie na kawę chcemy dla Was przeanalizować plusy oraz minusy Grup zakupowych energii.

Celem powołania Grupy zakupowej jest uzyskanie lepszej ceny energii czynnej dokonywanej we wspólnym zamówieniu niż miałoby to miejsce w przypadku, gdy firma dokonuje samodzielnego zawarcie umowy ze sprzedawcą energii. Założeniem dla takiej operacji zakupowej jest uzyskanie dodatkowych rabatów i upustów wynikających ze znacznie większej skali wolumenu energii. Dzięki temu klient może uzyskać warunki ofertowe znacznie korzystniejsze, bo przygotowane jak dla dużych klientów.

Ile można zaoszczędzić?

Cena energii czynnej będzie zależała od bardzo wielu czynników, ale z doświadczenia wiemy, że uzyskiwane przez nas stawki potrafią być zaskakująco niskie i pozwalają zredukować koszty energii o co najmniej 10% a w wielu przypadkach dochodzą nawet do 20% rocznie. W zasadzie każde przedsiębiorstwo ponosi koszty zakupu energii elektrycznej, dlatego z oszczędności może skorzystać każdej wielkości firma.

Na co trzeba uważać?

Kupowanie energii w Grupie wiąże się z ograniczeniami, które wpłyną na nasze ostateczne oszczędności. Po pierwsze kupowanie energii odbywa się na konkretny okres, jednakowy dla wszystkich firm. Oznacza to, że w tym okresie nie będziemy mogli korzystać z okresowych zmian cen energii w celu dokupowania tańszej energii. Najważniejszą uwaga jest jednak konieczność kupowania energii wspólnie z firmami, które zużywają podobne ilości energii oraz pracują w podobnym systemie. Mamy w ten sposób pewność, że uzyskane oszczędności zostaną równie rozłożone pomiędzy uczestników Grupy i nasza firma osiągnie znaczne korzyści. W przeciwnym wypadku może się okazać, że nasz udział w Grupie zakupowej maksymalizuje oszczędności innych spółek, które posiadają znacznie wyższą bazową cenę energii.

Grupa zakupowa dla Twojej firmy

Aby osiągnąć maksymalizację oszczędności z udziału w Grupie zakupowej zachęcamy do przystępowania do Branżowych grup zakupowych. Organizacją tego typu Grup zajmujemy się w Cost Care Consulting. Jednym z takich projektów była Grupa zakupowa dla branży zbrojeniowej. O szczegółach uzyskiwania najlepszych cen czytaj w kolejnych artykułach Cost Care przy kawie.

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *