Przejdź do treści

Dotacje ZUS.
Chcesz otrzymać
dofinansowanie ZUS
BHP 2024?

Dofinansowanie ZUS BHP
Projekty inwestycyjne

Dotacje z ZUS 2024 do poprawy BHP wykorzystasz na usprawnienia stanu technicznego maszyn i urządzeń. Uzyskasz np. dotacje ZUS na wózek widłowy, wentylacje, oświetlenie, prace na wysokości i wiele innych. Nasi specjaliści doradzą najlepsze inwestycje ka kwotę 299.000 zł.

Dotacje ZUS 2024
Projekty doradcze

Konkurs ZUS dofinansowanie BHP to także środki na projekty doradcze. W ramach konkursu dotacji ZUS do poprawy warunków pracy możesz zrealizować projekty inwestycyjne lub doradczo-inwestycyjne na 300.000 zł.

Prewencja wypadkowa
ZUS BHP

Dotacje z ZUS dla firm służą prewencji wypadkowej. Jest to dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków pracy BHP. Program zakłada specjalistyczne rozwiązania techniczne np. dotacje ZUS dla firmy dekarskiej na windę dekarską. Tutaj uzyskasz niezbędną pomoc ekspertów.

Wysokość dofinansowania ZUS

Kwota maksymalnego dofinansowania z ZUS na poprawę warunków pracy wynosi 300.000,- zł

0
Projekty inwestycyjne
0
Projekty doradcze
0
Projekty inwestycyjno-doradcze
Poziom procentowy dofinansowania 2024
80%
ZUS dofinansowanie 2023

Jak uzyskać dotacje ZUS 2024?

Eksperci Cost Care Consulting pomogli ponad 500 firmom w uzyskaniu dofinansowania ZUS. Wyślij do nas zapytanie o na dofinansowanie BHP płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Program jest finansowany przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na co można dostać dotacje ZUS BHP?

Dotacje z ZUS dla firm mają na celu realizację przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadań określonych w ustawie o ubezpieczeniu społecznym. Jednym z postawionych na forum zadań jest prewencja wypadkowa w firmach, dlatego aby otrzymać dofinansowanie ZUS BHP 2024 inwestycja musi spełniać określone kryteria do wsparcia. Po pierwsze należy pamiętać, że dofinansowane będą tylko rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa pracy. W dodatku subwencja zostanie przyznana firmie jedynie, gdy inwestycja należy do jednej z poniższych kategorii, które zostały przewidziane do udzielenia dotacji na BHP.
Działania w projektach inwestycyjnych, na które można otrzymać z ZUS dotacje na poprawę warunków pracy 2024 to modernizacja linii technologicznej mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pracy oraz zakup oraz montaż urządzeń i elementów poprawiających bezpieczeństwo pracy:

1. osłon do niebezpiecznych stref maszyn
2. optoelektrycznych urządzeń ochronnych (kurtyn świetlnych, skanerów laserowych)
3. przyrządów ochronnych czułych na nacisk (mat, podłóg, obrzeży, krawędzi)
4. elementów systemów sterowania realizujących funkcje bezpieczeństwa (urządzeń sterujących, blokujących i zezwalających, wyłączników krańcowych lub wyłączania awaryjnego)
5. kabin i obudów dźwiękoizolacyjnych lub dźwiękochłonno-izolacyjnych obudów, osłon i ekranów chroniących przed promieniowaniem optycznym, hałasem oraz polami elektromagnetycznymi
6. wyrobów BHP przeciw-drganiowych (wibroizolatorów, amortyzatorów, neutralizatorów elektryczności statycznej)
7. urządzeń oczyszczających powietrze (filtrów, filtropochłaniaczy)
8. systemów i elementów wentylacji nawiewnej oraz miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej (obudowy, okapy, ssawki)
9. instalacji elementów wentylacji ogólnej nawiewno-wywiewnej
10. urządzeń BHP służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości (podestów, platform, podnośników)
11. dofinansowanie maszyn służących ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo – szkieletowego przy pracach ręcznych związanych z przemieszczaniem ciężkich ładunków (np. dofinansowanie z ZUS na wózek widłowy)
12. dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na szkodliwe czynniki biologiczne
13. wymiana oświetlenia na stanowiskach pracy
14. dotacje na środki ochrony indywidualnej pracownika

Czy warto skorzystać z pomocy?

Podstawowym warunkiem uzyskania dotacji jest przygotowanie kompletnego projektu i jego opisanie we wniosku. Z publikowanych danych wiemy, że każdego roku zdecydowana większość wniosków jest odrzucana z powodu błędów formalnych i merytorycznych.

Wnioski odrzucone przez ZUS
79%
Przyznane dofinansowanie z ZUS
21%

Kto skorzysta z dofinansowania 2024?

Na wsparcie ZUS może liczyć firma, która nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne oraz nie znajduje się w stanie upadłości. Jeśli Twoja firma spełnia te warunki, warto najpierw skonsultować projekt z Ekspertem ds. dofinansowania, aby upewnić się, że wybrany sprzęt i maszyny podlegają procedurze finansowania i możesz na nie otrzymać bezzwrotne dofinansowanie ZUS BHP 2024.

zus dotacje 2023

Przykładowy wniosek o dofinansowanie z ZUS:

  • Dofinansowanie do wymiany oświetlenia na LED
  • Dotacje dla firm leśnych 2024
  • Dofinansowanie na tartak
  • Dofinansowanie dla dekarzy
  • Dotacje na wózek widłowy

O nas

Cost Care Consulting

Cost Care Consulting to wiodąca firma doradcza świadcząca usługi audytu kosztów, optymalizacji składki wypadkowej i prewencji wypadkowej. Jesteśmy aktywni na forum dofinansowanie ZUS BHP. Pomogliśmy ponad 500 przedsiębiorstwom.

Największe doświadczenie

Prowadzimy projekty ZUS od początku programu prewencji wypadkowej czyli od 2013 roku. Jako pierwsi na rynku opracowaliśmy wypełniony wniosek o dofinansowanie z ZUS. Cost Care Consulting ma ogromne doświadczenie!

Otrzymasz dotacje ZUS

Jeśli chcesz wykorzystać limity dofinansowania ZUS 2024, specjaliści Cost Care Consulting dostarczą Twojej firmie odpowiedni zakres inwestycji BHP. Mamy najlepsze opinie, bo z nami uzyskasz maksymalną dotacje z ZUS.

Nasze referencje

Sprawdź nasze referencje lub przykładowy wniosek o dofinansowanie z ZUS. Pisanie wniosków o dofinansowanie z ZUS to nasza specjalność. Od początku programu poprawy BHP pomogliśmy pozyskać dotację dla ponad 500 firm.

5/5
"Współpracę z Cost Care Consulting z siedzibą w Warszawie rozpoczęliśmy w 2015 roku. Doradcy z sukcesem pomogli nam uzyskać dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy oraz opracowali dokumentację w ramach projektu ZUS"
Paweł Szafranek
Przedsiębiorstwo Budowlane Artom sp. z o.o
5/5
"Doradcy działali szybko, dokładnie i profesjonalnie. Efektem było otrzymanie dofinansowania na instalację odpylania w stolarni. Dofinansowanie ZUS stanowiło 80% wartości inwestycji co stanowiło w sumie kwotę 174 364,80 zł. "
Krzysztof Ławecki
Prezez Zarządu
5/5
Polecamy firmę doradczą Cost Care Consulting Sp. z o.o., której specjaliści opracowali Wniosek o dofinansowanie do zakupu wózka jezdniowego podnośnikowego. Dofinansowanie na ten sprzęt dostaliśmy w maksymalnej kwocie przewidzianej dla tego typu inwestycji"
Agnieszka Michalska
Prezes Zarządu
Polska Róża
5/5
"Rekomendujemy współpracę z Cost Care Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Doradcy firmy opracowali dokumentację w ramach projektu inwestycyjnego. Dla naszego przedsiębiorstwa, wsparcie finansowe wyniosło 60% budżetu projektu, co jest ogromną pomocą w zrealizowaniu inwestycji."
Marek Kreczetowski
Prezes Zarządu Arenys sp. z o.o
Grupa Muszkieterów
5/5
"Dzięki dofinansowaniu mogliśmy zrealizować zakup i montaż układu wentylacji mechanicznej oraz przeprowadzić modernizację oświetlenia w hali produkcyjno-magazynowej. Otrzymaliśmy maksymalną kwotę dofinansowania na inwestycje dla małego przedsiębiorstwa 2O9 OOO zł. "
Mieczysław Mikołajczyk
Firma Handlowo Produkcyjno Usługowa
5/5
Polecamy Cost Care Consulting jako solidnego partnera w zakresie uzyskania dotacji do BHP dla każdego przedsiębiorstwa. Projekt był prowadzony w ramach programu prewencji wypadkowej prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych"
mgr inż. Monika Solecka
Właściciel

Bezpłatna analiza

Czy dotacja ZUS 2024 jest dla Twojej firmy? Wypełnij formularz aby uzyskać bezpłatną analizę.  Wykorzystaj szansę i uzyskaj dotację do poprawy BHP!

Cost Care Consulting Sp. z o.o.

kontakt@costcare.pl

(+48) 577 479 254