Dotacje z ZUS.
Chcesz otrzymać
dofinansowanie
BHP?

Dofinansowanie ZUS - projekty inwestycyjne

Dotacje z ZUS 2021 do poprawy BHP wykorzystasz na usprawnienia stanu technicznego maszyn i urządzeń. Uzyskasz np. dotacje ZUS na wózek widłowy.

Dotacje ZUS 2021 - projekty doradcze

Konkurs ZUS dofinansowanie to także środki na projekty doradcze. W ramach konkursu dotacji ZUS do poprawy warunków pracy możesz zrealizować projekty inwestycyjne lub doradczo-inwestycyjne.

Prewencja wypadkowa BHP

Dotacje z ZUS dla firm służą prewencji wypadkowej. Jest to dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy 2021.

Wysokość dofinansowania

Kwota maksymalnego dofinansowania ZUS do poprawy BHP oraz udział procentowy ZUS zależy od wielkości zatrudnienia w firmie.

Mikrofirma
90%
Mała firma
80%
Średnia firma
60%
Duża firma
20%
0
1-9 pracowników
0
10-49 pracowników
0
50-249 pracowników
0
powyżej 250 pracowników
Dofinansowanie zus do bhp

Jak uzyskać dotacje ZUS 2021?

Eksperci Cost Care Consulting pomogli ponad 500 firmom w uzyskaniu dofinansowania ZUS. Wyślij do nas zapytanie o na dofinansowanie BHP płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Program jest finansowany przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na co firma może dostać środki?

Dotacje z ZUS dla firm mają na celu realizację przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadań określonych w ustawie o ubezpieczeniu społecznym. Jednym z postawionych na forum zadań jest prewencja wypadkowa w firmach, dlatego aby otrzymać dofinansowanie ZUS na BHP inwestycja musi spełniać określone kryteria do wsparcia. Po pierwsze należy pamiętać, że dofinansowane będą tylko rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa pracy. W dodatku subwencja zostanie przyznana firmie jedynie, gdy inwestycja należy do jednej z poniższych kategorii, które zostały przewidziane do udzielenia dotacji na BHP.

Działania w projektach inwestycyjnych, na które można otrzymać z ZUS dotacje na poprawę warunków pracy 2021 to modernizacja linii technologicznej mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pracy oraz zakup oraz montaż urządzeń i elementów poprawiających bezpieczeństwo pracy:
1. osłon do niebezpiecznych stref maszyn
2. optoelektrycznych urządzeń ochronnych (kurtyn świetlnych, skanerów laserowych)
3. przyrządów ochronnych czułych na nacisk (mat, podłóg, obrzeży, krawędzi)
4. elementów systemów sterowania realizujących funkcje bezpieczeństwa (urządzeń sterujących, blokujących i zezwalających, wyłączników krańcowych lub wyłączania awaryjnego)
5. kabin i obudów dźwiękoizolacyjnych lub dźwiękochłonno-izolacyjnych obudów, osłon i ekranów chroniących przed promieniowaniem optycznym, hałasem oraz polami elektromagnetycznymi
6. wyrobów BHP przeciw-drganiowych (wibroizolatorów, amortyzatorów, neutralizatorów elektryczności statycznej)
7. urządzeń oczyszczających powietrze (filtrów, filtropochłaniaczy)
8. systemów i elementów wentylacji nawiewnej oraz miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej (obudowy, okapy, ssawki)
9. instalacji elementów wentylacji ogólnej nawiewno-wywiewnej
10. urządzeń BHP służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości (podestów, platform, podnośników)
11. dofinansowanie maszyn służących ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo – szkieletowego przy pracach ręcznych związanych z przemieszczaniem ciężkich ładunków (np. dofinansowanie z ZUS na wózek widłowy)
12. dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na szkodliwe czynniki biologiczne
13. dotacje na środki ochrony indywidualnej pracownika

O nas

Cost Care Consulting

Cost Care Consulting to wiodąca firma doradcza świadcząca usługi audytu kosztów, optymalizacji składki wypadkowej i prewencji wypadkowej. Jesteśmy aktywni na forum dofinansowanie ZUS BHP. Pomogliśmy ponad 500 przedsiębiorstwom.

Największe doświadczenie

Działamy z ZUS od początku programu prewencji wypadkowej. Jako pierwsi na rynku opracowaliśmy wypełniony wniosek o dofinansowanie z zus. Cost Care Consulting ma ogromne doświadczenie!

Otrzymasz dotacje ZUS

Jeśli chcesz wykorzystać limity dofinansowania ZUS 2021, specjaliści Cost Care Consulting dostarczą Twojej firmie odpowiedni zakres inwestycji BHP. Mamy najlepsze opinie, bo z nami uzyskasz maksymalną dotacje z ZUS.

Nasze referencje

Sprawdź nasze referencje lub przykładowy wniosek o dofinansowanie z ZUS.
Od początku programu poprawy BHP pomogliśmy pozyskać dotację dla ponad 500 firm.

5/5
"Współpracę z Cost Care Consulting z siedzibą w Warszawie rozpoczęliśmy w 2015 roku. Doradcy z sukcesem pomogli nam uzyskać dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy oraz opracowali dokumentację w ramach projektu ZUS"
Paweł Szafranek
Przedsiębiorstwo Budowlane Artom sp. z o.o
5/5
"Doradcy działali szybko, dokładnie i profesjonalnie. Efektem było otrzymanie dofinansowania na instalację odpylania w stolarni. Dofinansowanie ZUS stanowiło 80% wartości inwestycji co stanowiło w sumie 174 364,80 zł. "
Krzysztof Ławecki
Prezez Zarządu
5/5
Polecamy firmę doradczą Cost Care Consulting Sp. z o.o., której specjaliści opracowali Wniosek o dofinansowanie do zakupu wózka jezdniowego podnośnikowego. Dofinansowanie na ten sprzęt dostaliśmy w maksymalnej kwocie przewidzianej dla tego typu inwestycji"
Agnieszka Michalska
Prezes Zarządu
Polska Róża
5/5
"Rekomendujemy współpracę z Cost Care Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Doradcy firmy opracowali dokumentację w ramach projektu inwestycyjnego. Dla naszego przedsiębiorstwa, wsparcie finansowe wyniosło 60% budżetu projektu, co jest ogromną pomocą w zrealizowaniu inwestycji."
Marek Kreczetowski
Prezes Zarządu Arenys sp. z o.o
Grupa Muszkieterów
5/5
"Dzięki dofinansowaniu mogliśmy zrealizować zakup i montaż układu wentylacji mechanicznej oraz przeprowadzić modernizację oświetlenia w hali produkcyjno-magazynowej. Otrzymaliśmy maksymalną kwotę dofinansowania na inwestycje dla małego przedsiębiorstwa 2O9 OOO zł. "
Mieczysław Mikołajczyk
Firma Handlowo Produkcyjno Usługowa
5/5
Polecamy Cost Care Consulting jako solidnego partnera w zakresie uzyskania dotacji do BHP dla każdego przedsiębiorstwa. Projekt był prowadzony w ramach programu prewencji wypadkowej prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych"
mgr inż. Monika Solecka
Właściciel

Kontakt

Wypełnij formularz aby uzyskać ofertę na opracowanie projektu. Przygotujemy propozycję dla Twojej firmy. Wykorzystaj szansę i uzyskaj dotację do poprawy BHP!

Cost Care Consulting Sp. z o.o.

kontakt@costcare.pl

22-37-624-37