Przejdź do treści

Dotacje ZUS.
Chcesz otrzymać
dofinansowanie ZUS
BHP 2024?

Dofinansowanie ZUS BHP

Dotacje ZUS 2024 do poprawy BHP wykorzystasz na zakup nowych urządzeń lub usprawnienie stanu technicznego maszyn. Dotacje z ZUS możesz np. wydać na wentylacje, oświetlenie, wózek widłowy, platformy robocze i wiele innych. Nasi Eksperci doradzą Twojej firmie najlepsze inwestycje. Masz do dyspozycji na projekty inwestycyjne 299.000 zł.

Konkurs ZUS 2024 - kiedy?

Konkurs ZUS dofinansowanie BHP startuje już 26 lutego 2024 roku! Nabór ciągły wniosków został zastąpiony przez konkurs, który jest raz w roku. Jeśli chcesz teraz uzyskać dofinansowanie to zarejestruj się na dole strony, aby otrzymać pomoc. W ramach konkursu dotacji ZUS do poprawy warunków pracy możesz zrealizować projekty doradczo-inwestycyjne na 300.000 zł.

Prewencja ZUS

Dotacje ZUS dla firm służą prewencji wypadkowej, czyli jest to dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków pracy BHP. Program zakłada poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy dla wszystkich firm. Aby uzyskać wiedzę jak pozyskać dofinasowanie ZUS BHP skontaktuj się z naszymi ekspertami. To już 11 lat programu Prewencja ZUS - 10 lat doświadczenia Cost Care Consulting.

Wysokość dofinansowania ZUS

Kwota maksymalnego dofinansowania z ZUS na poprawę warunków pracy wynosi 300.000,- zł

Projekty inwestycyjne
0
Projekty doradcze
0
Projekty inwestycyjno-doradcze
0
Poziom procentowy dofinansowania 2024
80%
DOFINANSOWANIE ZUS BHP 2024

Jak uzyskać dotacje ZUS 2024?

Aby uzyskać z ZUS dofinansowanie musisz opracować wniosek płatnika składek na utrzymanie zdolności do pracy pracowników. Eksperci Cost Care Consulting pomogli ponad 700 firmom w uzyskaniu dofinansowania ZUS. Mamy 10 lat doświadczenia. Wyślij do nas zapytanie o na dofinansowanie BHP płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Program jest finansowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i startuje 26 lutego 2024 roku.

Na co można dostać
dofinansowanie z ZUS?

Dotacje z ZUS dla firm mają na celu realizację przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadań określonych w ustawie o ubezpieczeniu społecznym. Jednym z postawionych na forum zadań jest prewencja wypadkowa w firmach, dlatego aby otrzymać dofinansowanie ZUS BHP 2024 inwestycja musi spełniać określone kryteria do wsparcia. Po pierwsze należy pamiętać, że dofinansowane będą tylko rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa pracy. W dodatku dofinansowanie ZUS 2024 zostanie przyznana firmie jedynie, gdy inwestycja należy do jednej z kategorii, które zostały przewidziane do udzielenia dotacji na BHP.
Działania w projektach inwestycyjnych, na które można otrzymać z ZUS dotacje na poprawę warunków pracy to modernizacja linii technologicznej mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pracy oraz zakup oraz montaż urządzeń i elementów poprawiających bezpieczeństwo pracy:

1. osłon do niebezpiecznych stref maszyn
2. optoelektrycznych urządzeń ochronnych (kurtyn świetlnych, skanerów laserowych)
3. przyrządów ochronnych czułych na nacisk (mat, podłóg, obrzeży, krawędzi)
4. elementów systemów sterowania realizujących funkcje bezpieczeństwa (urządzeń sterujących, blokujących i zezwalających, wyłączników krańcowych lub wyłączania awaryjnego)
5. kabin i obudów dźwiękoizolacyjnych lub dźwiękochłonno-izolacyjnych obudów, osłon i ekranów chroniących przed promieniowaniem optycznym, hałasem oraz polami elektromagnetycznymi
6. wyrobów BHP przeciw-drganiowych (wibroizolatorów, amortyzatorów, neutralizatorów elektryczności statycznej)
7. urządzeń oczyszczających powietrze (filtrów, filtropochłaniaczy)
8. systemów i elementów wentylacji nawiewnej oraz miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej (obudowy, okapy, ssawki)
9. instalacji elementów wentylacji ogólnej nawiewno-wywiewnej
10. urządzeń BHP służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości (podestów, platform, podnośników)
11. dofinansowanie maszyn służących ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo – szkieletowego przy pracach ręcznych związanych z przemieszczaniem ciężkich ładunków (np. dofinansowanie z ZUS na wózek widłowy)
12. dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na szkodliwe czynniki biologiczne
13. wymiana oświetlenia na stanowiskach pracy
14. dotacje na środki ochrony indywidualnej pracownika.
15. inne – skonsultuj z Ekspertem ds. dofinasowania

Czy warto skorzystać z pomocy?

Podstawowym warunkiem uzyskania dotacji jest przygotowanie kompletnego projektu i jego opisanie we wniosku. Z szacunkowych danych wiemy, że każdego roku zdecydowana większość wniosków jest odrzucana z powodu błędów formalnych i merytorycznych.

Wnioski odrzucone, błędne
79%
Przyznane dofinansowanie z ZUS
21%

Kto skorzysta z dofinansowania 2024?

Na wsparcie ZUS może liczyć firma, która nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne oraz nie znajduje się w stanie upadłości. Jeśli Twoja firma spełnia te warunki, warto najpierw skonsultować projekt z Ekspertem ds. dofinansowania, aby upewnić się, że wybrany sprzęt i maszyny podlegają procedurze finansowania i możesz na nie otrzymać bezzwrotne dofinansowanie ZUS BHP 2024. Zamów przykładowy wniosek o dofinansowanie z ZUS.

zus dotacje 2024

O nas

Cost Care Consulting

Cost Care Consulting to wiodąca firma doradcza świadcząca usługi audytu kosztów, optymalizacji składki wypadkowej i prewencji wypadkowej. Jesteśmy aktywni na forum dofinansowanie ZUS BHP. Pomogliśmy ponad 700 przedsiębiorstwom!

10 lat doświadczenia

Prowadzimy projekty ZUS od początku programu prewencji wypadkowej czyli mamy 10 lat doświadczenia. Jako pierwsi na rynku opracowaliśmy wypełniony wniosek o dofinansowanie z ZUS. Cost Care Consulting to sprawdzeni Eksperci ds. dofinansowania!

Otrzymasz dotacje ZUS

Zrealizowaliśmy ponad 700 projektów. Jeśli chcesz wykorzystać limity dofinansowania ZUS 2024, specjaliści Cost Care Consulting dostarczą Twojej firmie odpowiedni zakres inwestycji BHP. Mamy najlepsze opinie, bo z nami uzyskasz maksymalną dotacje z ZUS!

Nasze referencje

Sprawdź nasze referencje lub przykładowy wniosek o dofinansowanie z ZUS. Pisanie wniosków o dofinansowanie z ZUS to nasza specjalność. Od początku programu poprawy BHP pomogliśmy pozyskać dotację dla ponad 700 firm.

5/5
"Współpracę z Cost Care Consulting z siedzibą w Warszawie rozpoczęliśmy w 2015 roku. Doradcy z sukcesem pomogli nam uzyskać dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy oraz opracowali dokumentację w ramach projektu ZUS"
Paweł Szafranek
Przedsiębiorstwo Budowlane Artom sp. z o.o
5/5
"Doradcy działali szybko, dokładnie i profesjonalnie. Efektem było otrzymanie dofinansowania na instalację odpylania w stolarni. Dofinansowanie ZUS stanowiło 80% wartości inwestycji co stanowiło w sumie kwotę 174 364,80 zł. "
Krzysztof Ławecki
Prezez Zarządu
5/5
Polecamy firmę doradczą Cost Care Consulting Sp. z o.o., której specjaliści opracowali Wniosek o dofinansowanie do zakupu wózka jezdniowego podnośnikowego. Dofinansowanie na ten sprzęt dostaliśmy w maksymalnej kwocie przewidzianej dla tego typu inwestycji"
Agnieszka Michalska
Prezes Zarządu
Polska Róża
5/5
"Rekomendujemy współpracę z Cost Care Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Doradcy firmy opracowali dokumentację w ramach projektu inwestycyjnego. Dla naszego przedsiębiorstwa, wsparcie finansowe wyniosło 60% budżetu projektu, co jest ogromną pomocą w zrealizowaniu inwestycji."
Marek Kreczetowski
Prezes Zarządu Arenys sp. z o.o
Grupa Muszkieterów
5/5
"Dzięki dofinansowaniu mogliśmy zrealizować zakup i montaż układu wentylacji mechanicznej oraz przeprowadzić modernizację oświetlenia w hali produkcyjno-magazynowej. Otrzymaliśmy maksymalną kwotę dofinansowania na inwestycje dla małego przedsiębiorstwa 2O9 OOO zł. "
Mieczysław Mikołajczyk
Firma Handlowo Produkcyjno Usługowa
5/5
Polecamy Cost Care Consulting jako solidnego partnera w zakresie uzyskania dotacji do BHP dla każdego przedsiębiorstwa. Projekt był prowadzony w ramach programu prewencji wypadkowej prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych"
mgr inż. Monika Solecka
Właściciel

Bezpłatna analiza

Czy dotacje ZUS 2024 są dla Twojej firmy? Wypełnij formularz aby uzyskać bezpłatną analizę.  Wykorzystaj szansę i uzyskaj dotację do poprawy BHP!

Cost Care Consulting Sp. z o.o.

kontakt@costcare.pl

(+48) 577 479 254